窗框顏色:
文字顏色:
圖檔選擇:   [ 圖檔一覽表 ]     留言密碼:   (修改及刪除留言時用)
「星期日檔案」帶來的回響令我震驚,誰說人情冷暖,我說是溫暖在人間,對你地的鼓勵留言深表謝意,
咩咩已離開三年,傷感只是一時感觸,願各位網友珍惜眼前人,歡迎你地在牛言版跟我成為朋友,羊媽媽。
請新來的網友先到「我係咩料」-->「資料館」看看咩咩的故事,留言才有共同話題!
如回覆留言太長,請另開新篇,因為回覆篇數太長,會令牛言版負苛過重而遺失資料,謝謝各位合作!
這是紀念咩咩的地方,不適宜作私下聊天用途,如想結交網友請到羊爸留言版/羊媽聊天室!
無意思及惡意的留言,請不要回覆,廣告、洗版..挑釁及引起公憤的留言,管理員有權刪除及封鎖!!!

Ryan          

十多年前從電視星期日檔案得知呀咩的故事,之後都會間中上來這裡逛逛,羊媽媽你們一家好嗎?
~祝一切安好~
(42-2-103-249.static.netvigator.com) .. 2018/7/5(Thu) 17:59 [8686]


明明          

都不記得上次到這個網時是多少年前了,今日心血來潮嘗試搜尋看看是否仍在,再次見到熟悉的內容很感動,雖然瀏覽人數不多,但見到羊媽媽有回覆留言也放心了不少。
原來剛過了吉場生日,但希望有心唔怕遲,以後會提醒自己定時上一上來。
祝各位安好!·
(host86-172-79-109.range86-172.btcentralplus.com) .. 2018/6/20(Wed) 04:05 [8684]

羊媽媽      
多謝祝福 !
細水長流,歡迎你得閒來坐 !!

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/6/30(Sat) 00:15 [8685]

Nam           

十幾年前偶然之下入了這個網站,看晒咩咩的故事。剛剛又想起這個網及咩咩,又再重温她的故事。
雖然不認識她,但卻很像很熟悉。
(203.160.71.103) .. 2018/6/16(Sat) 15:39 [8681]

羊媽媽      
時間過得真係好快!
(061093084035.ctinets.com) .. 2018/6/16(Sat) 22:48 [8682]
思淇      
咁又過左十六年...
(119247044230.ctinets.com) .. 2018/6/17(Sun) 01:51 [8683]

羊媽媽           

吉場生日靜靜的過了 ~~
人生就是如此,燦爛過後歸於平靜,
細水長流........... 生日快樂 !
(061093084035.ctinets.com) .. 2018/5/6(Sun) 04:14 [8666]

思淇      
我遲來了......

吉場生日快樂

(158.182.110.201) .. 2018/5/16(Wed) 13:20 [8667]
羊媽媽      
有心唔算遲 ^^
(061093084035.ctinets.com) .. 2018/5/30(Wed) 03:57 [8674]
月華      
吉場生日快樂
(22-205-254-113-on-nets.com) .. 2018/6/13(Wed) 05:25 [8680]

Arsore          

當年睇完星期日檔案,個段時間成日都會黎坐下,有次更係屋企附近既商場見過羊媽媽擺檔。多年後,又突然間諗起呢到,唔知仲有冇堅持經營,試試google搵一搵,原來都依然默默用心經營網站,仍然有許多人記得呢到同留言,心很感動。羊爸爸、羊媽媽,你地都要保重身體,繼續努力生活落去,用心經營呢到,好好生活,共勉之,加油!
(m45-64-242-60.ismart.net) .. 2018/6/9(Sat) 11:45 [8677]

羊媽媽      
多謝你的關心及問候~~
大家的支持是我的原動力,有你地的留言,我才不覺孤單。
年紀大機器壞,小毛病在所難免,但生活我們都過得很充實,工作方面都有肯定及認同,所以都係開心過日子 ~~
共勉之 ~~加油 !

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/6/10(Sun) 03:53 [8679]

.戒律院          

羊家上下好 ! 近二百萬人次瀏覽量 (可能重置過 , 遠不止此數) , 多過四分一香港人口 !!

我由初到吉場時的盛年 , 到依家排隊入五 , 期間不時嚟坐坐 , 每次仍感受到當年第一次到訪的情景咁 ....... 原本應該會陌生 , 但就只覺好親切 ! 好親切 ! (之後第一次見羊媽媽真身係喺杏花邨 ^^)

就好似其他默默守候着吉場的朋友 , 人漸長 , 轉趨內歛 , 但從未間斷過思念這地方 , 謝謝羊媽媽的心機 ~

p.s. 一直有追踪其他元老 , 喜見眾人安好如 tse bee 成家立室加對寶貝 , 細拳又心廣........ =^^=
(42-3-164-013.static.netvigator.com) .. 2018/6/6(Wed) 00:35 [8676]

羊媽媽      
哈哈哈~~~好似呀咩話齋.........
可能有十萬係我自己 !
對 ! 人漸成熟轉趨內歛,好多野都會放入心底,
回到現實........很多事情尚要費心經營,生活還需努力 !!

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/6/10(Sun) 03:39 [8678]

LANNA          

HI , 羊媽媽, 我是第一次看呀咩吉場, 很受感動, 亦促使我在此留言, 你們令我明白甚麼是生命的意義, 能有這平台, 讓有困難的人以平常心看事物, 快樂就在身邊, 我有幸能在此留言,
(14.0.227.11) .. 2018/5/24(Thu) 00:51 [8668]

羊媽媽      
多謝你的留言,留言也是一種鼓勵,
讓我覺得所做的並不是浪費時間,
真的有人欣賞呢 !!!

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/5/30(Wed) 04:01 [8675]

羊媽媽           

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/2/16(Fri) 14:52 [8640]

月華      
祝福大家健康快樂!

(113.254.205.31) .. 2018/2/22(Thu) 21:53 [8642]
月華      
祝福大家健康快樂!
(113.254.205.31) .. 2018/2/22(Thu) 21:55 [8643]
Sally      
係唔係真係羊媽你織架?
(202.40.137.128) .. 2018/5/27(Sun) 14:56 [8669]
羊媽媽      
係呀~~~
這就是我的工作!

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/5/30(Wed) 03:55 [8673]

思淇          

羊媽, 我諗住黎緊星期四下午去探呀咩, 請問佢鍾意咩花? 或者買咩花合適呢?
(210006120071.ctinets.com) .. 2018/3/10(Sat) 02:58 [8646]

羊媽媽      
有心 ! 小黃菊或且向日葵都是呀咩喜歡的 ~~~
(061093084035.ctinets.com) .. 2018/3/10(Sat) 22:45 [8647]
思淇      
第一次買花探朋友, 乜都唔識...... ^^"

唔該你先^^

(210006120071.ctinets.com) .. 2018/3/11(Sun) 00:14 [8648]
思淇      
下午去, 買左紮向日葵, 希望佢鍾意啦


(210006120071.ctinets.com) .. 2018/3/15(Thu) 22:34 [8649]
羊媽媽      
有心~~~
(061093084035.ctinets.com) .. 2018/3/17(Sat) 01:43 [8650]
思淇      
屈指一算, 上一次去探呀咩已經係十四年前(04年2月), 其實之後有諗過再去, 但一直提唔起勁, 甚至冇左件事, 直到最近因為另一個網友過身, 令我有所啟發, 所以的起心肝去探望, 以後我會多d 黎^^
(210006120071.ctinets.com) .. 2018/3/17(Sat) 02:19 [8651]
Sally      
好靚
(202.40.137.128) .. 2018/5/27(Sun) 16:35 [8672]

Cowlyly           

羊媽媽,很多年前已有上黎睇晒所有版頁,今日心血來潮想起了呀咩,再上黎睇下。願你身體健康,生活一齊安好。
(n219077165238.netvigator.com) .. 2018/3/25(Sun) 14:29 [8652]

羊媽媽      
多謝祝福 !
我也祝你身體健康 ! 生活愉快 !

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/3/26(Mon) 10:03 [8653]
Sally      
嘩! 睇晒所有版頁, 犀利
(202.40.137.128) .. 2018/5/27(Sun) 16:29 [8671]

O          

今天和女友來到羊媽的店中(她一直都想來了),原本是有東西煩惱的,不過和羊媽說了兩句,心情突然便好了,人生在世,沒事是解決不到的,共勉之。
(113.255.47.7) .. 2018/3/8(Thu) 22:28 [8644]

羊媽媽      
"人生在世,沒事是解決不到的"
對 ! 退後一步,前面的路更寬闊,更有轉彎的餘地,直路不行,轉過彎位,又會是另一個出路,共勉之~~~~

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/3/9(Fri) 23:23 [8645]
Sally      
柳暗花明又一村
退一步海闊天空
退步原來是向前

(202.40.137.128) .. 2018/5/27(Sun) 15:12 [8670]

j          

間唔時都諗起呢到
羊爸媽好叻 仲好好打理呢到
好感動 亦都好激勵到我要堅持
多謝你地
(14.0.153.217) .. 2018/5/3(Thu) 15:58 [8664]

羊媽媽      
多謝你的鼓勵 !
歡迎你時時來坐 !

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/5/6(Sun) 04:01 [8665]

草莓          

羊媽您好!請問您29/4得唔得閒吖?我想請您去party 吖,羊爸都得㗎。
🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎🍎
各位山友,您們好 🙋🏽‍♀

☀ 夏天轉眼就到,是時候享受一下 🌴 東南亞 🥥 的熱帶風情 😎

所以......

🎉 小蕎子又搞生食Party 啦啦啦 🎉

✨ 活動詳情 ✨

------------------------------
🌻 花菓山之友 👨‍👩‍👧‍👦 生食大食會 🍴
🇻🇳🇨🇷 東南亞篇 🇲🇲🇮🇩
-------------------------------
日期:4月29日(星期日)
時間:下午12時 - 3時
費用:每位$380
報名:名額有限,聯絡小蕎子付款留位

✨ 小蕎子會製作多種生食美食 🍴,與眾同樂 👯,您也一齊來玩吧
🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏🍏
我已付款,
因為我擔心果日去唔倒,所以想搵人代我去吖
(m45-64-241-227.ismart.net) .. 2018/4/25(Wed) 00:29 [8660]

草莓      
🍒生食大食會🍒
⏰ 集合時間 ⏰

日期:4月29日(星期日)
時間:上午 11:30
地點:港鐵火炭站C出口閘口等

✨請大家準時出席✨

🍴是次活動請自備餐具🍴
(包括碗碟叉子湯匙)

到時見啦😘

(m45-64-243-75.ismart.net) .. 2018/4/25(Wed) 11:30 [8661]
羊媽媽      
草莓你好 ~ 呢幾日冇開電腦,現在才看到你的留言,抱歉 !
多謝你的邀請,我同羊爸都要開工,未能參與呢 ~~~

(14.0.236.218) .. 2018/4/28(Sat) 18:51 [8662]
草莓      
唔緊要,有空才來吧

LINK HERE

(14.0.164.119) .. 2018/4/28(Sat) 23:15 [8663]

杜甫先生           

keep going
(210.87.255.239) .. 2018/4/24(Tue) 12:18 [8659]


Alan           

羊媽媽您好!我是第一次來到呀咩吉場,羊媽媽請小心身體!
(014198171009.ctinets.com) .. 2018/4/6(Fri) 20:42 [8656]

Sara      
你好~歡迎你啊~
(static.vnpt.vn) .. 2018/4/10(Tue) 12:00 [8658]

Sara           

羊媽媽您好!吉場網友大家好!很久沒來這裡坐了!
大家還記得我嗎?呵呵,唔記得我都唔緊要,因為我都唔係香港人,好少嚟打!
自從有了小朋友,很多時間都俾哂佢地,到一有時間就已經攰到訓咗覺!
希望一有時間會嚟吉場睇下。
(static.vnpt.vn) .. 2018/3/28(Wed) 18:47 [8654]

羊媽媽      
Sara 你好 !
歡迎歡迎 ! 開心你再來坐坐,
小朋友需要關心多 d ,看著他一天天的長大,
這個喜悅什麼也代替不了 ~~~~~~

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/4/2(Mon) 01:22 [8655]
Sara      
好呀~得閑都會嚟坐下,睇翻呀咩D日記,真係睇極都唔厭,好似睇長編小說咁!
羊媽媽記得保重身體啊~最近天氣不怎麼穩定,連我係越南都病咗....大家記得多注意身體哦!

(180.93.223.215) .. 2018/4/10(Tue) 09:13 [8657]

月華          

祝福大家健康快樂!
(113.254.205.31) .. 2018/2/22(Thu) 21:36 [8641]


Sally           

日本北陆地区降暴雪 积雪达一人高
LINK HERE
(210.177.192.135) .. 2018/2/8(Thu) 23:57 [8639]


中學生          

當年看這個網站還是中學生的我現在三十歲了,羊媽媽生活愉快新年快樂
(059148037198.ctinets.com) .. 2018/1/30(Tue) 17:06 [8637]

羊媽媽      
多謝祝福 ! 我也祝你身體健康 ! 事業猛進 !

(061093084035.ctinets.com) .. 2018/1/31(Wed) 05:06 [8638]

中學生          


你好,新年快樂
(059148037198.ctinets.com) .. 2018/1/30(Tue) 17:04 [8636]



下載時,請把檔案的延伸檔名改為 htm / html

留言編號: 密碼:
mkakikomitai Ver0.864 Created by Tacky's Room
中文化及其他修改:天真的驚直 [2001.3.4]